Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

piece do kontroli

Od dzisiaj aż do końca tygodnia potrwają wspólne kontrole straży miejskiej i pożarnej.

W związku z tym, iż w czasie sezonu grzewczego w całej Polsce dochodzi do pożarów i zaczadzeń, w celu zapobieżenia  im, Straż Miejska prowadzi także kontrole wraz ze Strażą Pożarną, przypominając właścicielom nieruchomości o konieczności czyszczenia przewodów kominowych i wentylacyjnych. .

W ramach kontroli szczególną uwagę zwracają na rodzaj zgromadzonego do celów grzewczych opału. Właściciele posesji są także pouczani o obowiązującym zakazie spalania odpadów w piecach i informowani o szkodliwości takiego działania.

Strażnicy prowadzą również akcję informacyjno- edukacyjną, spotykając się z mieszkańcami poszczególnych dzielnic naszego miasta i przekazują ulotki zawierające treści dotyczące zakazu spalania śmieci w domowym piecu. Uświadamiają, w jaki sposób prawidłowo palić w piecu, aby było ono bardziej ekonomiczne, efektywne i mniej szkodliwe dla zdrowia i środowiska.