Aktualności

Eko-strażnik.Razem na straży przyrody

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

 

Straż Miejska w Białymstoku wspólnie z Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowo - Produkcyjnym „Lech” Sp. z o.o. organizuje pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, konkurs plastyczny pod nazwą „Eko-strażnik. Razem na straży przyrody”.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-6 lat z białostockich przedszkoli. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie plakatu o formacie nie większym niż A3 w dowolnej technice : rysunek, malowanka, wycinanka, wyklejanka.

Treścią pracy ma być temat związany z ochroną środowiska, jak być ekologicznym z punktu widzenia przedszkolaka. Dlaczego należy zbierać, segregować, przetwarzać a także spalać odpady w spalarni. W jaki sposób można wykorzystywać powtórnie odpady i wytworzyć z nich kolejne nowe przedmioty i rzeczy.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, propagowanie zasad prawidłowej segregacji, sortowania, recyklingu, wtórnego wykorzystania zdawałoby się niepotrzebnych odpadów.

Regulamin konkursu plastycznego ,, Eko-strażnik. Razem na straży przyrody” dostępny jest tutaj

 

Zioło przepadło

Podczas interwencji w ręce mundurowych  wpadł amator marihuany.

 

Wczoraj, podczas patrolowania ulicy Warszawskiej, funkcjonariusze straży miejskiej i policji zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo, a jeden z nich usiłował coś schować do kieszeni. W związku z podejrzeniem, że mężczyźni mogli posiadać przy substancje zabronione, funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję.

W wyniku przeszukania, u jednego z mężczyzn znaleziono zawiniątko z suszem roślinnym. Okazało się, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komisariat policji, celem prowadzenia dalszych czynności wyjaśniających.